O projektu

Čistý festival//na sněhu je zimní verzí projektu Čistý festival, který v České republice probíhá již 10 let s podporou portálu Samosebou.cz. Čistý festival//na sněhu pořádá v roce 2017 na vybraných 6 zimních akcích autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, která se v České republice stará o třídění a druhotné využití odpadů z obalů, tzn. plastů, papíru, kovů, skla a nápojového kartonu.

Smyslem projektu je přimět pořadatele i návštěvníky akcí v českých lyžařských areálech k tomu, aby třídili odpad a udržovali skiresorty čisté. Podmínkou pro získání certifikace Čistý festival//na sněhu v roce 2017 je pro pořadatele komplexní zajištění třídění odpadu a předání vytříděných odpadů k druhotnému využití, tedy recyklaci.

Návštěvníci zimních akcí mají možnost třídit odpady za odměny od Samosebou.cz v chillout zóně Čistý festival přímo pod sjezdovkami. Mimo to instalujeme v průběhu konání zimních akcí do vybraných ski areálů speciální barevné sběrné nádoby na třídění odpadu. Tříděný odpad sbírá a sváží speciální úklidová četa a sváží jej do velkoobjemových kontejnerů, které putují přímo z akcí na dotřídění na třídící linku. Takto bylo díky projektu Čistý festival od roku 2008 vytříděno a recyklováno 302 925 kilogramů plastů, skla a papíru.